alfa9.jpg

Podatki i księgowość

23 czerwiec 2021

 • WSA: Cesja wierzytelności poniżej wartości nominalnej bez VAT
  Nabycie przez przedsiębiorcę wierzytelności na własne ryzyko i na własny rachunek, poniżej jej wartości nominalnej, bez dodatkowego wynagrodzenia, nie jest odpłatną usługą – potwierdził WSA w Olsztynie.
 • Projekt ustawy wprowadzającej SLIM VAT 2 wrócił do komisji
  W środę Sejm zdecydował o ponownym skierowaniu do komisji finansów publicznych projektu nowelizacji ustawy wprowadzającej tzw. pakiet SLIM VAT 2. Komisja ta oceni poprawkę zgłoszoną w czasie drugiego czytania projektu.
 • Wyścigówka z pełnym odliczeniem
  Całość wydatków związanych z wytworzeniem i eksploatacją samochodu wyścigowego, na którym prezentowane będą odpłatnie reklamy kontrahentów, może być kosztem podatkowym, czy to w formie odpisów amortyzacyjnych, czy to poprzez bezpośrednie odliczenie od przychodu – potwierdził dyrektor KIS.
 • Najem prywatny czy firmowy? Podatnik sam decyduje
  Właściciel pięciu wynajmowanych mieszkań mógł wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, jeżeli nie chciał i nie prowadził działalności gospodarczej polegającej na najmie – potwierdził wczoraj NSA
 • O co chodzi w pakiecie e-commerce? Minister wyjaśni przepisy
  Do 30 czerwca można zgłaszać uwagi do projektu objaśnień odnośnie do nowelizacji, której celem jest uszczelnienie poboru podatku od pozaunijnych przesyłek o wartości do 150 euro oraz zmiana zasad sprzedaży towarów na odległość wewnątrz UE.
 • Komisja sejmowa poparła pakiet Slim VAT 2 z poprawkami
  Sejmowa komisja finansów publicznych przyjęła we wtorek, wraz z poprawkami, nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług, której celem jest uproszczenie rozliczania przez podatników podatku od towarów i usług – tzw. pakiet Slim VAT 2.
 • Sklepowy abonament bez podatku handlowego
  Przychód ze sprzedaży abonamentu uprawniającego klientów do nabywania towarów lub usług na preferencyjnych zasadach nie podlega podatkowi od sprzedaży detalicznej – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
 • Ośrodek ruchu drogowego może zapłacić VAT przy sprzedaży auta
  Zbycie samochodu, który był wykorzystywany do odpłatnego szkolenia kierowców na wynajętym w tym celu placu manewrowym, podlega opodatkowaniu – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
 • Części komputerowe znów tylko ze split paymentem
  Od października br. w załączniku nr 15 do ustawy o VAT, który określa towary objęte obowiązkową podzieloną płatnością, ponownie znajdą się części i akcesoria komputerowe.
 • Opodatkowanie wiatraków. Gminy dostaną rekompensatę jedynie za pół roku
  Rząd zrekompensuje samorządom dochody utracone w 2018 r. w związku ze zmianą z mocą wsteczną przepisów o opodatkowaniu wiatraków, ale tylko należne im do 13 lipca 2018 r.

Kontakt

ALFA Biuro Rozrachunkowe Janina Wienzek
85-424 Bydgoszcz
ul. Św. Antoniego z Padwy 9A
tel. +48 784 220 442

Księgowy Bydgoszcz

ALFA Biuro Rachunkowe Janina Wienzek

Wpisz adres z którego chcesz dojechać:

Search