• +48 784 220 442
alfa9.jpg

GP/PODATKI

22 lipiec 2019

 • Wszystko, co musisz wiedzieć o kasach fiskalnych online [KOMENTARZ cz. 2]
  Niniejsza publikacja stanowi drugą i ostatnią część komentarza do przepisów rozporządzenia ministra finansów z 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. poz. 816) i obejmuje ona par. 26–65 tego aktu prawnego. Rozporządzenie to zostało wydane w związku z wejściem w życie przepisów znowelizowanej ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2174 ze zm.; dalej: ustawa o VAT) dotyczących kas on-line, czyli kas rejestrujących posiadających wbudowaną funkcjonalność, która umożliwia połączenie i przesyłanie informacji między kasą rejestrującą a tzw. Centralnym Repozytorium Kas.
 • IP Box: Miała być duża ulga, a jest wielka pułapka
  W objaśnieniach o IP Box minister finansów napisał, że stawka 5 proc. będzie przysługiwać w 2020 r. Objaśnił to, czego Sejm nie zapisał w ustawie.
 • Leasing kasy online nie uprawnia do ulgi. Zakup na raty tak
  Firmy oferujące leasing urządzeń fiskalnych kuszą przedsiębiorców wizją zwrotu pieniędzy z urzędu skarbowego. Sęk w tym, że przysługuje on tylko przy jej nabyciu.
 • Punktem wyjścia do podatku cyfrowego ma być projekt unijnej dyrektywy
   Ministerstwo Finansów prowadzi prace nad przygotowaniem projektu ustawy o podatku od niektórych usług cyfrowych; punktem wyjścia jest projekt stosownej dyrektywy zaproponowanej przez Komisję Europejską w marcu 2018 r. - poinformowało PAP biuro prasowe resortu finansów.
 • Eksperci o przyjętych zmianach w podatkach: To dobra informacja dla firm i sadowników
  Wejście w życie podzielonej płatności (split payment) w VAT 1 listopada br., a nie jak pierwotnie proponowano 1 września br. oraz uchwalenie 5-proc. stawki dla napojów owocowych z 20 proc. zawartością soku owocowego - to dobra informacja dla firm i sadowników- ocenia Lewiatan.
 • IP Box. Kto może skorzystać z ulgi?
  Zarabiasz na własnych programach komputerowych i patentach? Wiesz, że dzięki uldze IP BOX nie musisz płacić 19 proc. podatku, lecz 5 proc.
 • Sejm uchwalił zmiany dotyczące obowiązkowego split payment i nowej matrycy VAT
  Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o VAT wprowadzającą obowiązkową podzieloną płatność VAT, czyli tzw. split payment oraz nową matrycę stawek VAT. Zgodnie z przyjętą poprawką obligatoryjny split payment wejdzie w życie 1 listopada br.
 • Zadośćuczynienie za represje w czasach PRL to nie spadek
  Po prawie 70 latach rodzina zmarłego już działacza represjonowanego w czasach PRL-u otrzymuje zadośćuczynienie za doznaną krzywdę wynikłą z orzeczenia wydanego w latach 50. Czy od otrzymanych środków krewni muszą zapłacić podatek?
 • Księga przychodów i rozchodów. Stare przepisy w nowym wydaniu
  Ubędą dwa zasadnicze obowiązki, reszta – jak dziś – będzie rozrzucona po różnych paragrafach nowego rozporządzenia, które najpóźniej wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r.
 • Wdrożenie split payment przesunięte na 1 listopada
  Słuchając postulatów przedsiębiorców postanowiliśmy z ministrem finansów przesunąć datę wdrożenia split payment, czyli podzielonej płatności, z 1 września na 1 listopada, tak, żeby były jeszcze dodatkowe miesiące na wdrożenie całego systemu - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Kontakt

ALFA Biuro Rozrachunkowe Janina Wienzek
85-424 Bydgoszcz
ul. Św. Antoniego z Padwy 9A
tel. +48 784 220 442

Księgowy Bydgoszcz

ALFA Biuro Rachunkowe Janina Wienzek

Wpisz adres z którego chcesz dojechać: